Ogłoszenia Duszpasterskiena XXVI Niedzielę zwykłą  – 29.09.2019

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskiena XXVI Niedzielę zwykłą  – 29.09.2019 została wyłączona
 1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.15.
 2. Jutro w poniedziałek 30 września będzie w naszej parafii adoracja Najśw. Sakramentu w ramach Wiecznej adoracji trwającej codziennie w kolejnych kościołach archidiecezji.

Po Mszy św. o godz. 8.00 rozpocznie się adoracja, która będzie trwała do godz. 12.00 i od godz. 13.00 do 18.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy przed Jezusem w Najśw. Sakramencie. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny. O 17.30 odprawimy nabożeństwo eucharystyczne z aktem oddania Parafii Najśw. Sercu Pana Jezusa.

W poniedziałek o godz. 18.45 odbędzie się Katecheza dla rodziców dzieci,  które w maju tego roku przystąpiły do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

 1. We wtorek rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15 W tym roku październik będziemy przeżywać jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny modląc się w intencji Misji Kościoła. Uczestnicząc w Różańcu możemy zyskać odpust zupełny.

We wtorek poświęcimy różańce dzieciom, które przygotowują się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

Nauki przedślubne „Przed nami małżeństwo” w naszej parafii odbywają się w ramach 6 spotkań cotygodniowych. Najbliższe nauki rozpoczną się we wtorek 1 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

We wtorek o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w int. czcicieli św. Józefa  i nabożeństwo do naszego Patrona.

W liturgii Kościoła obchodzimy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, doktora Kościoła,

– we wtorek – wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

– w środę – świętych Aniołów Stróżów,

– w piątek – świętego Franciszka z Asyżu,

– w sobotę – św. Faustyny Kowalskiej,

 1. W tym tygodniu obchodzimy dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy parafian na Msze św. i do sakramentu pokuty. Dzieci mają spowiedź w czwartek o godz. 17.30 i w piątek o godz. 16.00. Młodzież ma spowiedź w piątek o godz. 19.00
 2. W czwartek o godz. 8.00 Msza św. o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a o godz. 18.00 w int. Bractwa Najśw. Sakramentu.
 3. W piątek o godz. 16.30 Msza szkolna w intencji dzieci, które w tym roku w maju przystąpiły do I i Wczesnej Komunii św.

O godz. 19.30 Msza w intencji młodzieży.

 1. W sobotę 5 października odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną.

W sobotę zapraszamy także na Różaniec o godz. 7.30 i na Mszę św. w intencji czcicieli Matki Bożej o godz. 8.00. Grupa modlitewna i Zespół Fides zapraszają w sobotę 5               października o godz. 19.15 na czuwanie modlitewne w ramach pięciu pierwszych sobót miesiąca. Czuwanie będzie połączone z różańcem wynagradzającym   za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego. Nauka dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę o godz. 16.30 w domu parafialnym.
 2. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 3. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do biblioteki parafialnej.

Młodzież przed kościołem zaprasza na kiermasz, gdzie można zakupić różańce i książki.

 1. Młodzież klas VIII z innych szkół przygotowująca się do bierzmowania w naszej parafii może odebrać formularze zgłoszeniowe w sakrystii.
 2. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.:

– otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni,

– o działalności misyjnej Kościoła.

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

Do domu można zabrać kolejny numer „Dobrych Nowin”.

 1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę po świętych miejscach południowych Włoch, w dniach  od 31.07 do 10.08.2020r. W programie min. Manoppello, San Giovanni Rotondo, Neapol, Pompeje. Koszt pielgrzymi to 3835 zł i 120 euro. W przypadku wpłaty zaliczki 1000 zł do końca roku można uzyskać zniżkę 400 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Program wywieszony jest w gablotce jak i do odbioru w zakrystii
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p.: Jolanta Grzesik, Stanisław Chmielewski, Romuald Herman i Danuta Rzepka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.