Ogłoszenia Duszpasterskiena XXIV Niedzielę w ciągu roku  – 15.09.2019

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskiena XXIV Niedzielę w ciągu roku  – 15.09.2019 została wyłączona
 1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek o godz. 8.00 odprawimy Msze św. ku czci Św. Jana Pawła II w intencjach zanoszonych przez parafian oraz w intencji Apostolatu Dobrej Śmierci, o godz. 18.00 w intencji Misji św. Po Mszy odbędzie się spotkanie Przyjaciół Misji.

W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. Można jeszcze zapisać dzieci na tę katechezę.

 1. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

O godz. o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru.

We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Oazy Dorosłych.

 1. W środę 18 września obchodzimy Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży.

W tym dniu o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby młodzież przybyła z rodzicami. Podczas Mszy św. młodzież złoży na ręce Księdza Proboszcza pisemną prośbę o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania. Na przygotowanie może się zgłosić także młodzież starsza, która jeszcze nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Uczniowie klas VIII uczący się w innych szkołach odbierają formularze zgłoszeniowe do bierzmowania w zakrystii.

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.

 1. Rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie w czwartek o godzinie 18:45 do domu parafialnego. Po Mszy wieczornej w czwartek odbędzie się spotkanie Formacyjne Apostolatu Dobrej Śmierci.
 2. W piątek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na Mszę szkolną.

O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin naszej parafii. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Grupy „Faustinum”.

 1. W sobotę zapraszamy na Różaniec o godz. 7.30. O godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Serdecznie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła Sakrament Bierzmowania na pielgrzymkę dziękczynną do Katedry Katowickiej w sobotę 21.09. Zbiórka pod Kościołem o godzinie 9:40. Osoby chętne proszone są o zapisanie się dziś po Mszy w zakrystii .

 1. Już dziś nformujemy, że spotkanie dla lektorów w poniedziałek 23 wrzesnia o godzinie 19:00
 2. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 3. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do biblioteki parafialnej.
 4. Nauki przedślubne „Przed nami małżeństwo” w naszej parafii odbywają się w ramach 6 spotkań cotygodniowych, na które należy się zapisać w kancelarii. Najbliższe nauki rozpoczną się we wtorek 1 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 5. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę po świętych miejscach południowych Włoch, w dniach od 31.07 do 10.08.2020r. W programie min. Manoppello, San Giovanni Rotondo, Neapol, Pompeje. Koszt pielgrzymki to 3835 zł i 120 euro. W przypadku wpłaty zaliczki 1000 zł do końca roku można uzyskać zniżkę 400 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Program wywieszony jest w gablotce jak i do odbioru w zakrystii.
 6. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.:

– Dlaczego krzyż – znak męki Chrystusowej jest tak bardzo atakowany?

– O największym sukcesie polskiej polityki historycznej.

– Jak wygląda codzienne życie w Watykanie?.

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p. Amelia Krypczyk i Ryszard Magdziarz.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.