Ogłoszenia Duszpasterskiena XII Niedzielę zwykłą  – 23.06.2019

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskiena XII Niedzielę zwykłą  – 23.06.2019 została wyłączona
 1. Zapraszamy na Nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa i procesję Eucharystyczną o godz. 17.15. W dni powszednie Oktawy Bożego Ciała do czwartku włącznie, po Mszy wieczornej odprawimy procesję z Najśw. Sakramentem. Prosimy wszystkich parafian wraz z dziećmi po Pierwszej Komunii świętej o liczny udział w tych procesjach.
 2. Ksiądz Arcybiskup dokonał zmian personalnych w naszej parafii:

Na miejsce Księdza Tomasza Kocjana , który będzie duszpasterzował wśród Polonii w Anglii i Walii, przybędzie Ksiądz Mateusz Iwanecki z Parafii Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny w Biertułtowach. Prosimy o modlitwę w intencji księży.

 1. Poniedziałek 24 czerwca obchodzimy Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej.

Wyjazd pielgrzymów do Turzy Śl., Pszowa i Rud Raciborskich nastąpi w poniedziałek o godz. 7.30.

 1. We wtorek o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych i seniorów.
 2. W środę o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Po tej Mszy odmówimy modlitwy Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

 1. W czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca św., biskupów, kapłanów, Ojczyzny i Radia Maryja. Po Mszy odbędzie się spotkanie Przyjaciół Radia Maryja.
 2. W piątek obchodzimy Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału we Mszach świętych. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych. Po tej Mszy odbędzie się spotkanie formacyjne Apostolstwa Dobrej Śmierci.
 3. W sobotę 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte odprawimy o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Prosimy o udział w Eucharystii w tym dniu. Kolekta zwana Świętopietrzem będzie przeznaczona na działalność Ojca świętego i Stolicy Apostolskiej. W sobotę odwiedzimy chorych parafian z posługą sakramentalną.
 4. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 5. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do Biblioteki parafialnej.
 6. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

–    Wiara w Najśw. Sakrament, to uznanie w Nim prawdziwej obecności Chrystusa,

–    jak być dobrym ojcem?.

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami, a także nowy numer „Przystanka Józefowiec”.

 1. Dzisiaj po Mszach św. młodzież z Oblackiego Duszpasterstwa NINIWA przed kościołem poprosi o wsparcie finansowe przeznaczone na wakacyjne wyjazdy wolontariuszy do posługi m.in. na Madagaskarze, Syberii, Ukrainie, Białorusi i w Czechach.
 2. W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś.p.:  Genowefa Wojaczek i Krzystof Barwiński. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Dzisiaj, na zakończenie Mszy św.,  we wszystkich kościołach w Polsce, przed   Jezusem w Najśw. Sakramencie śpiewamy Suplikacje, jako przebłaganie Boga za grzechy przeciwko Eucharystii, za ataki nienawiści przeciwko katolikom w            Polsce i polecamy Bogu naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce w wszystkich Polaków.