Ogłoszenia Duszpasterskiena IV Niedzielę Wielkanocną – 12.05.2019

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskiena IV Niedzielę Wielkanocną – 12.05.2019 została wyłączona
 1. Nabożeństwo majowe dla dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. odprawimy o godz. 17.15. Wszystkich parafian zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe o godz. 17.15.

Rozpoczęliśmy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Będziemy się modlić w tych intencjach podczas nabożeństw majowych.

 1. W poniedziałek 13 maja obchodzimy wspomnienie Matki Boskiej Fatimskiej.

O godz. 19.00 zapraszamy na Różaniec, a o godz. 20.00 odprawimy Mszę św. w intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej.

 1. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Koszutki zapraszają na Nawiedzenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej, które odbędzie się w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa na Koszutce. Kopia Cudownego Obrazu przybędzie w poniedziałek 13 maja o godz. 18.00 i będzie w kościele Oblatów do wtorku 14 maja, do godz. 20.00. Szczegóły Nawiedzenia na plakacie i na stronie internetowej.
 2. We wtorek 14 maja o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji chorych i seniorów naszej parafii. We wtorek o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru.
 3. W środę 15 maja przypada 74 rocznica śmierci Księdza Proboszcza Pawła Michatzabudowniczego naszego kościoła. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. w jego intencji.
 4. W czwartek 16 maja zapraszamy na Mszę ku czci
 • Św. Jana Pawła II o godz18.00
 1. W piątek zapraszamy  dzieci na Mszę szkolną o godz. 16.30.

O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin parafii. Po Mszy odbędzie się spotkanie Grupy „Faustinum”.

 1. W sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 7.30. O godz. 8.00 Msza św. w int. Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii i kościoła, na bieżące prace remontowe i na nowe organy.
 3. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu    prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 4. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do Biblioteki parafialnej.
 5. W sobotę 25 maja odbędzie się w naszej parafii pierwszy tradycyjny festyn parafialny: Fajer u św. Józefa. Podczas tegorocznego festynu będzie można wesprzeć dzieło, które chcemy w najbliższym czasie zrealizować w parafii – zakup nowych organów dla naszej świątyni. Do wspólnego świętowania zapraszamy całe rodziny, wszystkich parafian małych i dużych. Zwracamy się do Was kochani parafianie o upieczenie ciast na nasz festyn. Gotowość pomocy prosimy zgłaszać w zakrystii. Szczegóły festynu zostaną podane w przyszłym tygodniu.
 6. W przyszłą niedzielę oaza młodzieżowa zaprasza na kiermasz ciast i słodkości, z którego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich wyjazdu na wakacyjne rekolekcje.
 7. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.:

– o tajemnicach fatimskich – czy wszystkie zapowiedzi się spełniły?

– Jakich księży potrzebuje współczesny Kościół?

– Św. Jan Paweł II i Ślązacy.

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

Prosimy zabrać nowy numer czasopisma „Chrystus i ty”.

 1. Kierujemy do parafian zaproszenia:

Pary małżeńskie obchodzące w tym roku jubileusz zapraszamy na Świętowanie Jubileuszy Małżeńskich w katedrze Chrystusa Króła, w niedzielę 19 maja o godz. 12.00.

Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach zaprasza na Noc Muzeów w sobotę 18 maja od godz. 18.00 do 23.00.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p.: Magdalena Tarapacz, Marek Pradela, Sabina Zając i Zbigniew Świerczyna. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!