Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę w ciągu roku  – 17.09.2017

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIV Niedzielę w ciągu roku  – 17.09.2017 została wyłączona

 

 1. W tym tygodniu obchodzimy Tydzień Wychowania. Módlmy się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i wychowawców.
 2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.15.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
  • w czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • w sobotę wspomnienie św. o. Pio,
 4. O godz. 17.00 odbędzie się pierwsza katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. Tego dnia o godz. 18.00 jest Msza św. w intencji Misji – zapraszamy.
 5. We wtorek o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji młodzieży klas III gimnazjalnychprzygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby młodzież przybyła z rodzicami. Podczas Mszy św. młodzież złoży na ręce księdza Proboszcza pisemną prośbę o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania. Do przygotowania może się zgłosić także młodzież starsza, która jeszcze nie przystąpiła do tego sakramentu.
  Koronka do Siedmiu Boleści NMP zawsze o godz. 17.30. O 18.00 próba chóru.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 7. W Piątek o godz. 16.30 zapraszamy dzieci na Mszę szkolną.
 8. W sobotę na Mszy o godz. 8.00 modlimy się za wstawiennictwem św. o. Pio za dzieci z Róż Różańcowych Rodziców. Przed Mszą Różaniec o godz. 7.30.
  Tego dnia Domowy Kościół w naszej parafii obchodzi w tym roku 35.lecie działalności. Z tej zaprasza na Eucharystię dziękczynną o godz. 15.00 oraz na agapę po Mszy świętej.
 9. Dnia 7.10. br. nasza parafia organizuje wyjazd do Cieszyna do parafii św. Marii Magdaleny na inicjatywę “Różaniec do granic“. Jest to modlitwa różańcowa wzdłuż granic całej Polski. Wyjazd w sobotę 7.10. o godz. 7.30. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Nauki dla narzeczonych w parafii będą się odbywają się w ramach 7-miu spotkań cotygodniowych, na które należy się wcześniej zapisać w kancelarii. Najbliższe nauki rozpoczną się 3.10., a kolejne w styczniu i kwietniu. Szczegóły są w gablotce oraz na stronie parafii.
 11. Poradnia Rodzinna św. Józefa, która zaczęła funkcjonować w naszej parafii rozpoczyna cykl spotkań tematycznych dotyczących życia małżeńskiego, rodzinnego zatytułowanych „WIĘZI – jak się nie zaplątać?”. Spotkania będą co drugi poniedziałek od godz. 19.00 i będą miały formę konferencji, które będą prowadzili psycholodzy, księża, małżonkowie. Pierwsze odbędzie się 25.09. Tematyka spotkań i daty znajdują się na plakacie.
 12. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 13. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do biblioteki
 14. Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.
  W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.:

– o akcji Zatrzymaj aborcję,

– wywiad z naszym Arcybiskupem,

– zaproszenie do lektury najnowszego wywiadu-rzeki z pp. Franciszkiem,

 1. Uczestnicy pielgrzymki do Zakopanego mogą odbierać w zakrystii programy wyjazdu.
 2. W minionym tygodniu odszedł do Pana ś.p. Wiesław Szczerbiński. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.