Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą  – 10.09.2017

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIII Niedzielę zwykłą  – 10.09.2017 została wyłączona

 

 1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.15.
 2. W poniedziałek o godz. 17.00 odbędzie się pierwsza katecheza dla dzieci przygotowujących się do Wczesnej Komunii św. Zachęcamy rodziców, aby przygotowali dzieci do Komunii św. w wieku przedszkolnym.
 3. We wtorek 12 września obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji.

We wtorek o godz. 17.15 odmówimy Koronkę do Siedmiu Boleści Najśw. Maryi Panny. Spotkanie kręgu biblijnego we wtorek po Mszy św. wieczornej na probostwie, o godz. 18.00 odbędzie się próba chóru.

 1. W środę 13 września obchodzimy Dzień Fatimski.

O godz. 19.00 zapraszamy na Czuwanie różańcowe i modlitwy do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a o godz.20.00 na Mszę św. w intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej.

 1. W czwartek 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Oddajmy cześć Krzyżowi biorąc udział we Mszy św.
 2. W piątek 15 września obchodzimy Wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej.

Zapraszamy dzieci na Mszę szkolną o godz. 16.30.

W piątek o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. koncelebrowaną do Miłosierdzia Bożego w intencji rodzin. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Grupy „Faustinum”.

 1. W sobotę zapraszamy na Różaniec o godz. 7.30.O godz. 8.00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz ku czci Świętego Jana Pawła II.

Domowy Kościół w naszej parafii obchodzi w tym roku 35.lecie działalności. Z tej okazji wszystkich zainteresowanych zaprasza na Eucharystię dziękczynną w sobotę 23 września o godz. 15.00 oraz agapę po Mszy świętej.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace związane z wystrojem naszego kościoła i spłatę należności za prace wykonane.
 2. Nasza parafia organizuje wyjazd do Zakopanego do Sanktuarium MB Fatimskiej z okazji 100 rocznicy objawień. Pielgrzymka odbędzie się 25 i 26 września. Koszt wyjazdu 150 zł (przejazd, nocleg, wyżywienie). Zapisy w zakrystii.
 3. Od jesieni tego rokunauki dla narzeczonych w parafii będą się odbywają się w ramach 7-miu spotkań cotygodniowych, a nie jak było dotychczas – czterech. Na ten cykl spotkań należy się wcześniej zapisać w kancelarii. Najbliższe nauki rozpoczną się 3.10., a kolejne w styczniu i kwietniu. Więcej informacji znajduje się w gablotce oraz na stronie parafii.
 4. We wtorek 19 września z racji święta Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży, o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. w intencji młodzieży klas III gimnazjalnych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Prosimy, aby młodzież przybyła z rodzicami. Podczas Mszy św. młodzież złoży na ręce Księdza Proboszcza pisemną prośbę o przyjęcie do grona kandydatów do bierzmowania. Na przygotowanie może się zgłosić także młodzież starsza, która jeszcze nie przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
 5. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 6. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do biblioteki parafialnej.
 7. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m.in.:

–  czy w dzisiejszych czasach można jeszcze upominać grzeszników?,

– o pielgrzymce papieża Franciszka do Kolumbii,

–  o objawieniacj Matki Bożej w Gietrzwałdzie, które miały miejsce

140 lat temu.

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p.: Stanisław Przybylak, Ingeborga Dawid, Katarzyna Celmer, Krystyna Mazur, Władysława Skop, Maria Kochlik, Józef Pyzik, Marian Niedziela i Krystyna Biegaj.

Wieczny  odpoczynek racz im dać Panie!