Ogłoszenia Duszpasterskie Na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11.03.2018

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskie Na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11.03.2018 została wyłączona

 

 1. Zapraszamy na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne o godz. 17.00.

Od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej Nr 19. Prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji. Adorację Najśw. Sakramentu rozpoczniemy w dni rekolekcyjne o godz. 12.30.

Dzisiaj Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc ustanowi ponad 200 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. Wśród nich jest czterech naszych parafian – panowie Marek Syrkiewicz, Arkadiusz Cichoń, Jacek Soboszek i Tomasz Jaksik.

 1. W poniedziałek po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców ministrantów.
 2. We wtorek 13 marca obchodzimy Dzień Fatimski. Zapraszamy na Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej o godz. 17.30. O godz. 19.00 odmówimy Różaniec Fatimski, a o 20.00 Msza święta w intencji czcicieli Matki Boskiej Fatimskiej.
 3. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.
 4. W czwartek 15 marca podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcimy modlitewniki – „Skarbce” dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii św.

W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

 1. W piątek 16 marca zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

O godz. 16.15 Droga Krzyżowa dla dzieci i Msza szkolna.

O godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla wszystkich Parafian z naszej wspólnoty i z Parafii Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych na Wełnowcu. Nabożeństwo rozpoczniemy w naszym kościele na Józefowcu. Przejdziemy ulicami Józefowską, Strażacką, Dekerta i Rysia do kościoła na Wełnowcu, gdzie nastąpi zakończenie Drogi Krzyżowej. Prosimy, aby zabrać  ze sobą świece lub pochodnie.

W piątek 16 marca z naszej parafii wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Po Mszy św. o godz. 20.00 uczestnicy przejdą ponad 40 – kilometrową trasą do parafii Św. Józefa w Tychach – Wartogłowcu. Informacje o zapisach są umieszczone na plakatach.

 1. W sobotę 17 marca o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji Księdza Seniora Reinharda Schittko z okazji zbliżającej się 75 rocznicy urodzin. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta. Zapraszamy także na Różaniec o godz. 7.30.
 2. W przyszłą niedzielę 18 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Miłosierdzie ponad wszystko”. Słowo Boże będzie głosił Ojciec Tomasz Golonka dominikanin, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Katowicach.

Do domu prosimy zabrać programy rekolekcji i plan liturgii oraz spowiedzi w Wielkim Tygodniu. Prosimy o modlitwę w intencji dobrego przeżycia rekolekcji.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę należności za prace wykonane przy wystroju kościoła.

 1. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w piątek o godz. 12.00.
 2. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do Biblioteki parafialnej i do sklepiku „Puchatek” w domu parafialnym, gdzie można kupić kartki świąteczne drukowane i wykonane przez młodzież z Ruchu „Światło – Życie” .
 3. W przedsionku kościoła można kupić paschaliki wielkanocne w cenie 6 i 12 zł. Jest to pomoc ubogim dzieciom organizowana przez Caritas.

Do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa prosimy o składanie ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Harcerze zapraszają na kiermasz pamiątek wielkanocnych w przyszłą niedzielę przed kościołem w godzinach od 8.00 do 13.30.

 1. W przyszłą sobotę odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki której możemy wspierać polskich misjonarzy na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce.

Zbieramy komputery, drukarki, telefony, monitory sprzęt RTV i AGD. Prosimy przynosić te przedmioty na  podwórko przy probostwie w piątek 16 marca od godz. 9.00 do 17.00 i w sobotę 17 marca od godz. 8.30 do 10.00. Szczegóły są na plakacie.

 1. Przedszkole Nr 73 im Misia Uszatka przy ul. Słonecznej 77a zaprasza na dni otwarte 14 i 15 marca b.r. Szczegóły są na plakacie w przedsionku kościoła.

Szkoła Podstawowa Nr 19 w roku szkolnym 2018/2019 otwiera klasę IV sportową o profilu lekkoatletycznym. Szkoła oferuje zajęcia sportowe w wymiarze 6 godzin tygodniowo, obozy letnie i zimowe. Nabór do 16 marca.

 1. W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– o ograniczeniu handlu w niedzielę,

– o pysze, wyproszonych dzieciach i potrzebie ciągłego nawracania opowiada rektor bazyliki Św. Michała Archanioła we Włoszech,

– o Wiślicy, najmniejszym mieście w Polsce ze wspaniałymi zabytkami..

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana ś.p.: Roman Nagórny, Janina Muszyńska, Krystyna Kaczocha, Michalina Grzywa, Łucja Kondla, Dominik Langiewicz i Robert Janoszek.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!