Ogłoszenia Duszpasterskie Na I Niedzielę Adwentu 3.12.2017

      Możliwość komentowania Ogłoszenia Duszpasterskie Na I Niedzielę Adwentu 3.12.2017 została wyłączona

 

 1. Zapraszamy o godz. 17.15 na Nieszpory adwentowe i modlitwy o trzeźwość.

Do Księgi Trzeźwości wpisujmy nasze postanowienia adwentowe.

Zapraszamy na Msze święte Roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 i w piątek o godz. 16.30. Do udziału w Roratach zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą.

 1. W poniedziałek 4 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Barbary, patronki górników. O godz. 9.00 odprawimy Mszę św. w intencji górników naszej parafii, emerytów górniczych i ich rodzin. W drugiej intencji polecimy Bogu zawodników, trenerów i działaczy Górniczego Klubu Sportowego GKS – Gieksa Katowice.

Zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 do domu katechetycznego na ostatnie jesienne spotkanie z cyklu “Więzi” zatytułowane: “Akt małżeński – pole minowe czy źródło łaski?”. Spotkanie prowadzą małżonkowie oraz ksiądz.

 1. We wtorek o godz. 17.30 zapraszamy na Koronkę do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

O godz. 18.00 odbędzie się próba chóru.

Spotkanie Kręgu biblijnego we wtorek po Mszy wieczornej na probostwie.
We wtorek o 19.00 zapraszamy na spotkanie w zakrystii rodziców ministrantów.

 1. W środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

Grupa Modlitewna zaprasza na Mszę św. w środę o godzinie 19.00 w kaplicy Kol.

 1. W piątek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Msze św. odprawimy o godz. 6.30, 7.30, 9.00, o godz. 12.00 w    Godzinie Łaski możemy wyprosić szczególne błogosławieństwo i łaski potrzebne w życiu, o godz. 16.00 Msza w intencji dzieci Maryi i Eucharystycznego Ruchu Młodych z obrzędem przyjęcia do tych grup oraz o       godz. 18.00 z udziałem dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców. Podczas tej Mszy dzieci otrzymają medaliki Matki Bożej.
 2. W sobotę zapraszamy na różaniec o godz. 7.30.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem zbierzemy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. O godz. 16.00 Msza św. w int.   rocznych dzieci.
 4. W sobotę 9.XII. kolęda będzie przy ulicy Józefowskiej 116, 118 i 72a, 72b i 74, a w niedzielę 10.XII. kolęda przy ulicy Józefowskiej 84, 86 oraz 10 – 54 (parzyste) i 83 – 95 (nieparzyste).
 5. Dziękujemy Pomocnikom Świętego Józefa za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc w czwartek 7 grudnia o godz. 12.00.
 6. Po Mszach dopołudniowych zapraszamy do biblioteki parafialnej i do sklepiku „Puchatek”, gdzie można kupić lampiony na Roraty i kartki świąteczne wykonane przez młodzież oraz książki i pamiątki religijne.
 7. W przedsionku kościoła można kupić świece Caritas „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i opłatki wigilijne u naszych sióstr. Nie posyłamy nikogo z opłatkami do domów.

Jak co roku prosimy o słodycze dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych

z Siemianowic Śl. Prosimy składać dary do kosza przy ołtarzu Serca Pana Jezus.

Harcerze i zuchy I Szczepu im. Obrońców Katowic zapraszają na Kiermasz    Bożonarodzeniowy w przyszłą niedziele od 8.00 do 13.30 prze kościołem.

 1. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy:

– Męska wiara – pierwszy odcinek adwentowego cyklu o Świętym Józefie,

– dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii.

Polecamy „Przystaneczek” z intencjami mszalnymi i ogłoszeniami.

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p.:  Leokadia Góralik.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.