KOLĘDA 2018 / 2019

Przystaneczek – Dodatek specjalny 2018 / 2019

Drodzy Parafianie!

 

     W niedzielę 2 grudnia 2018 r. rozpoczynamy czas Adwentu, a jednocześnie nowy rok liturgiczny.

W kolejnym roku Kościół w Polsce realizuje program duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Wszyscy ochrzczeni powinni się włączyć w dzieło głoszenia Ewangelii.

W naszej parafii i w naszych rodzinach chcemy pogłębić wiarę przez gorliwy udział we Mszy św. w niedzielę i dni powszednie, a także doświadczać prawdy o miłosierdziu Bożym w sakramencie pokuty.

Zachęcamy  do częstej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Całodzienna adoracja w naszym kościele trwa już osiem lat..

W Adwencie zapraszamy na Mszę św. roratnią, ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowaną od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, a w piątek o godz. 16.30.

Do udziału w Roratach zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą.

Przez cały Adwent można przystąpić do Sakramentu Pokuty 20 minut przed każdą Mszą św.

Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem będzie w następujące dni:

17 do 20 XII  –  od poniedziałku do czwartku – od godz. 6.10 do 6.30,

od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 18.00.

W piątek 21 XII w ramach Nocy pokuty spowiedź od godz. 19.00 do 23.30.

22 XII – sobota: od 6.10 do 10.00 i od 15.00 do 18.00.

  1. XII – niedziela od  7.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00

24.XII – poniedziałek –  Wigilia – od 6.30 do 15.30.

W obecnym numerze specjalnym „Przystaneczka” drukujemy plan odwiedzin duszpasterskich  rodzin – kolędy. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian, także Osoby innych wyznań i przekonań. Zapewniamy

o pamięci w modlitwie i życzymy pełnego wiary przeżycia czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.

Szczęść Boże !

Duszpasterze Parafii Świętego Józefa Robotnika w Katowicach – Józefowcu.

 

Kolęda    2018/2019

 

1 grudnia 2018 r.                                  sobota              godz. 14.00

  1. Nowowiejskiego 6b – 6
  2. Nowowiejskiego 6e – 6c
  3. Nowowiejskiego 6h – 6f

 

2 grudnia 2018 r.                                   niedziela          godz. 14.00

  1. Nowowiejskiego 4b – 4
  2. Nowowiejskiego 4e – 4c
  3. Nowowiejskiego 4h – 4f
  4. Nowowiejskiego 4j – 4i
  5. Mikusińskiego 10c. 10b. 10a

 

8 grudnia 2018 r.                                     sobota             godz. 14.00

  1. Nowowiejskiego 8b – 8
  2. Nowowiejskiego 8e – 8c
  3. Mikusińskiego 9, 7, 5

 

 9 grudnia 2018 r.                                     niedziela        godz. 14.00

  1. Nowowiejskiego 12b – 12
  2. Nowowiejskiego 12e – 12c
  3. Mikusińskiego 15, 13, 11
  4. Mikusińskiego 19, 17
  5. Mikusińskiego 23,21

 

15 grudnia 2018 r.                                      sobota             godz. 14.00

  1. Mikusińskiego 12b – 12
  2. Mikusińskiego 14b – 14
  3. Mikusińskiego 16b – 16
  4. Mikusińskiego 16c, 14c, 12c

 

16 grudnia 2018 r.                                       niedziela             godz. 14.00

  1. Mikusińskiego 24, 22, 20
  2. Mikusińskiego 30, 28. 26
  3. Mikusińskiego 36, 34, 32
  4. Mikusińskiego 42, 40, 38
  5. Mikusińskiego 42a, 40a, 38a

 

27 grudnia 2018 r.                                        czwartek             godz. 15.30

  1. Szczecińska 20b – 20, 14a, 14, 8
  2. Szczecińska 10a – 10
  3. Szczecińska 10c – 10b
  4. Szczecińska 12a – 12
  5. Szczecińska 12c – 12b

 

28 grudnia 2018 r.                                         piątek                 godz. 15.30

  1. Szczecińska 16b – 16a
  2. Szczecińska 16d – 16c
  3. Szczecińska 18c – 18a
  4. Szczecińska 18e – 18d
  5. Szczecińska 24b – 24, 22b – 22)

 

29 grudnia 2018 r.                                           sobota               godz. 14.00

  1. Kotlarza 7b – 7
  2. Kotlarza 7e – 7c
  3. Kotlarza 9b – 9
  4. Kotlarza 9e – 9c

 

30 grudnia 2018 r.                                            niedziela           godz. 14.00

  1. Szczecińska 28b – 28, 26b – 26
  2. Szczecińska 32a – 32, 30b – 30
  3. Szczecińska 39, 37, 35
  4. Szczecińska 45, 43, 41
  5. Szczecińska 37a, 51, 49, 47

 

2 stycznia 2019 r.                                               środa               godz. 15.30

  1. Kotlarza 5b – 5
  2. Kotlarza 5d – 5c
  3. Kotlarza 5f – 5e
  4. Kotlarza 11b – 11
  5. Kotlarza 11e – 11c

 

3 stycznia 2019 r.                                               czwartek          godz. 15.30

  1. Ul. Krzyżowa 9a – 3, 4, 12
  2. Ul. Krzyżowa 8b – 8
  3. Ul. Krzyżowa 8e – 8c
  4. Ul. Kotlarza 15b – 15
  5. Ul. Kotlarza 17b – 17

 

4 stycznia 2019 r.                                                piątek               godz. 15.30 

  1. Kotlarza 19b – 19
  2. Jodłowa i Ul. Walecznych
  3. Bytkowska 81 – 61 (nieparzyste)

 

5 stycznia 2019 r.                                                sobota               godz. 14.00

  1. Bytkowska 58, 68d – 68
  2. Bytkowska 84 – 70 (parzyste)
  3. Bytkowska 64 i Ul. Bytomska 32 – 2 (parzyste)
  4. Bytomska 31 – 1 (nieparzyste), Ul. E .Plater i Ul. Oświęcimska

 

7 stycznia 2019 r.                                               poniedziałek      godz. 15.30

  1. Słoneczna 65 (mieszkania 36 – 1)
  2. Słoneczna 65 (mieszkania 66 – 37)
  3. Słoneczna 67 (mieszkania 36 – 1)
  4. Słoneczna 67 (mieszkania 66 – 37)
  5. Ściegiennego 90. 55. 53

 

8 stycznia 2019 r.                                               wtorek              godz. 15.30

  1. Słoneczna 69 (mieszkania 36 – 1)
  2. Słoneczna 69 (mieszkania 66 – 37)
  3. Słoneczna 71 (mieszkania 36 – 1)
  4. Słoneczna 71 (mieszkania 66 – 37)
  5. Ściegiennego 49b

 

9 stycznia 2019 r.                                               środa                  godz. 15.30

  1. Słoneczna 73 (mieszkania 36 – 1)
  2. Słoneczna 73 (mieszkania 66 – 37)
  3. Słoneczna 75 (mieszkania 36 – 1)
  4. Słoneczna 75 (mieszkania 66 – 37)
  5. Ściegiennego 49d

 

10 stycznia 2019 r.                                              czwartek             godz. 15.30

  1. Ściegiennego 51 – od góry
  2. Ściegiennego 51a – od góry
  3. Ściegiennego 51b – od góry
  4. Ściegiennego 51c – od góry
  5. Ściegiennego 51d – od góry

 

11 stycznia 2019 r.                                              piątek                   godz. 15.30

  1. Słoneczna 77 (mieszkania 36 – 1)
  2. Słoneczna 77 (mieszkania 66 – 37)
  3. Słoneczna 81b – 81
  4. Słoneczna 81e – 81c
  5. Słoneczna 81g – 81f

 

12 stycznia 2019 r.                                               sobota                   godz. 14.00

  1. Słoneczna 74 (mieszkania 36 – 1)
  2. Słoneczna 74 (mieszkania 66 – 37)
  3. Słoneczna 76 (mieszkania 36 – 1)
  4. Słoneczna 76 (mieszkania 66 – 37)

 

13 stycznia 2019 r.                                               niedziela             godz. 14.00

  1. Słoneczna 78 (mieszkania 36 – 1)
  2. Słoneczna 78 (mieszkania 66 – 37)
  3. Słoneczna 83b – 83
  4. Słoneczna 83e – 83c
  5. Słoneczna 83g – 83f

 

14 stycznia 2019 r.                                               poniedziałek       godz. 15.30

  1. Ściegiennego 43b – 43
  2. Ściegiennego 43e – 43c
  3. Ściegiennego 43g – 43f
  4. Józefowska 84 (mieszkania 35 – 1)
  5. Józefowska 84 (mieszkania 70 – 36)

 

15 stycznia 2019 r.                                                wtorek               godz. 15.30

  1. Ul. Józefowska 86 (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 86 (mieszkania 70 – 36)
  3. Ul. Józefowska 88 (mieszkania 35 – 1)
  4. Ul. Józefowska 88 (mieszkania 70 – 36)
  5. Ul. Józefowska 74, 72b, 72a

 

16 stycznia 2019 r.                                                 środa                 godz. 15.30

  1. Ul. Józefowska 94 (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 94 (mieszkania 70 – 36)
  3. Ul. Józefowska 96 (mieszkania 35 – 1)
  4. Ul. Józefowska 96 (mieszkania 70 – 36)
  5. Ul. Józefowska 39 – 33 (nieparzyste)

 

17 stycznia 2019 r.                                                  czwartek           godz. 15.30

  1. Ul. Józefowska 98 (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 98 (mieszkania 70 – 36)
  3. Ul. Józefowska 114 (mieszkania 35 – 1)
  4. Ul. Józefowska 114 (mieszkania 70 – 36)
  5. Ul. Józefowska 95, 93, 91a, 91, 83a, 83, 54 – 10 (parzyste)

 

18 stycznia 2019 r.                                                piątek                godz. 15.30

  1. Ul. Józefowska 116 (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 116 (mieszkania 70 – 36)
  3. Ul. Józefowska 118 (mieszkania 35 – 1)
  4. Ul. Józefowska 118 (mieszkania 70 – 36)
  5. Ul. Józefowska 158 – 126, 120 (parzyste)

 

19 stycznia 2019 r.                                                 sobota                godz. 14.00

  1. Ul. Józefowska 145 – 133 (nieparzyste) i Ul. Alfreda
  2. Ul. Józefowska 117, 115, 113, 111, 109, 97
  3. Ul. Józefowska 101c -101
  4. Ul. Józefowska 31a – 19 (nieparzyste)

 

20 stycznia 2019 r.                                                  niedziela           godz. 14.00

  1. Ul. Pietrusińskiego 17c – 1
  2. Ul. Daszyńskiego 47a – 33, 36d – 28, 26 – 20
  3. Ul. Daszyńskiego 23, 21, 19, 17, 15, 12f – 12
  4. Ul. Rożanowicza 9 – 1
  5. Ul. Rożanowicza 25, 23, 21, 17 – 11

 

21 stycznia 2019 r.                                                   poniedziałek    godz. 15.30

  1. Ul. Józefowska 114a (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 114a (mieszkania 66 – 36)
  3. Ul. Promienna 36 – 2 (cała)

 

22 stycznia 2019 r.                                                    wtorek             godz. 15.30

  1. Ul. Józefowska 116a (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 116a (mieszkania 66 – 36)

 

  1. stycznia 2019 r. środa              godz. 15.30

 

  1. Ul. Józefowska 118a (mieszkania 35 – 1)
  2. Ul. Józefowska 118a (mieszkania 66 – 36)
  3. Ul. Patalonga 11c – 1

 

Kolęda dodatkowa 26 stycznia 2019 r. w sobotę, od godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.