Plan kolędowy na 2017/2018

      Możliwość komentowania Plan kolędowy na 2017/2018 została wyłączona

Przystaneczek – Dodatek specjalny 2017 / 2018

Drodzy Parafianie! 

     W niedzielę 3 grudnia 2017 r. rozpoczynamy czas Adwentu, a jednocześnie nowy rok liturgiczny.

W kolejnym roku Kościół w Polsce realizuje program duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Wszyscy ochrzczeni mogą się włączyć w dzieło głoszenia Ewangelii.

W naszej parafii i w naszych rodzinach chcemy pogłębić wiarę przez gorliwy udział we Mszy św. w niedzielę i dni powszednie, a także doświadczać prawdy

o miłosierdziu Bożym w sakramencie pokuty.

Zachęcamy  do częstej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Całodzienna adoracja w naszym kościele trwa już siedem lat..

W Adwencie zapraszamy na Mszę św. roratnią, ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowaną od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, a w piątek o godz. 16.30.

Do udziału w Roratach zapraszamy całe rodziny wraz z dziećmi i młodzieżą.

Przez cały Adwent można przystąpić do Sakramentu Pokuty 20 minut przed każdą Mszą św.

 

Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem będzie w następujące dni:

  1. XII. Sobota – od 17.00 do 18.00,

Niedziela 17. XII – pół godziny przed każdą Mszą św.

19, 20, 21 XII  –  od wtorku do czwartku – od godz. 6.15 do 6.30,

od 7.30 do 8.00 i od 17.00 do 18.00.

W czwartek 21 XII w ramach Nocy pokuty spowiedź od godz. 19.00 do 23.30.

22 XII – piątek: od 6.15 do 9.00 i od 15.00 do 18.00.

  1. XII sobota – od 6.30 do 11.00.

24.XII – niedziela Wigilia – od 7.00 do 15.30.

W obecnym numerze specjalnym „Przystaneczka” drukujemy plan odwiedzin duszpasterskich  rodzin – kolędy. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich Parafian, także Osoby innych wyznań i przekonań. Zapewniamy

o pamięci w modlitwie i życzymy pełnego wiary przeżycia czasu Adwentu i Świąt Bożego Narodzenia.                                                       Szczęść Boże !

Duszpasterze Parafii Świętego Józefa Robotnika w Katowicach – Józefowcu.

 

Kolęda    2017/2018

 

2 grudnia 2017 r.                                  sobota              godz. 14.00

  1. Józefowska 114a (mieszkania 1 – 35)
  2. Józefowska 114a (mieszkania 36 – 66)
  3. Józefowska 116a (mieszkania 1 – 35)
  4. Józefowska 116a (mieszkania 36 – 66)
  5. Józefowska 133 – 145 i Ul. Alfreda

 

3 grudnia 2017 r.                                   niedziela          godz. 14.00

  1. Józefowska 118a (mieszkania 1 – 35)
  2. Józefowska 118a (mieszkania 36 – 66)
  3. Józefowska 114 (mieszkania 1 – 35)
  4. Józefowska 114 (mieszkania 36 – 70)
  5. Józefowska 120, 126 – 158 (parzyste)

 

9 grudnia 2017 r.                                     sobota             godz. 14.00

  1. Józefowska 116 (mieszkania 1 – 35)
  2. Józefowska 116 (mieszkania 36 – 70)
  3. Józefowska 118 (mieszkania 1 – 35)
  4. Józefowska 118 (mieszkania 36 – 70)
  5. Józefowska 72a, 72b, 74

 

10 grudnia 2017 r.                                     niedziela        godz. 14.00

  1. Józefowska 84 (mieszkania 1 – 35)
  2. Józefowska 84 (mieszkania 36 – 70)
  3. Józefowska 86 (mieszkania 1 – 35)
  4. Józefowska 86 (mieszkania 36 – 70)
  5. Józefowska 10 – 54 (parzyste), 83, 83a, 91, 91a, 93, 95

 

16 grudnia 2017 r.                                      sobota             godz. 14.00

  1. Józefowska 88 (mieszkania 1 – 35)
  2. Józefowska 88 (mieszkania 36 – 70)
  3. Józefowska 101 – 101c

 

17 grudnia 2017 r.                                       niedziela             godz. 14.00

  1. Józefowska 97, 109, 111, 113, 115, 117
  2. Józefowska 19 – 33 (nieparzyste)
  3. Józefowska 33a – 39 (nieparzyste)

 

27 grudnia 2017 r.                                        środa                  godz. 15.30

  1. Józefowska 94 (mieszkania 1 – 35)
  2. Józefowska 94 (mieszkania 36 – 70)
  3. Józefowska 96 (mieszkania 1 – 35)
  4. Józefowska 96 (mieszkania 36 – 70)
  5. Józefowska 98 (mieszkania 1 – 35)
  6. Józefowska 98 (mieszkania 36 – 70)

 

28 grudnia 2017 r.                                         czwartek            godz. 15.30

  1. Kotlarza 5 – 5b
  2. Kotlarza 5c – 5d
  3. Kotlarza 5e – 5f
  4. Kotlarza 7 – 7b
  5. Kotlarza 7c – 7d

 

29 grudnia 2017 r.                                           piątek               godz. 15.30

  1. Kotlarza 9 – 9b
  2. Kotlarza 9c – 9e
  3. Kotlarza 11 – 11b
  4. Kotlarza 11c – 11e
  5. Kotlarza 15 – 15b
  6. Kotlarza 17 – 17b

 

30 grudnia 2017 r.                                             sobota              godz. 14.00

  1. Kotlarza 19 – 19b
  2. Krzyżowa 4, 3 – 9a, 12
  3. Krzyżowa 8 – 8b
  4. Krzyżowa 8c – 8e

 

2 stycznia 2018 r.                                               wtorek             godz. 15.30

  1. Mikusińskiego 5, 7, 9
  2. Mikusińskiego 11, 13, 15
  3. Mikusińskiego 17, 19
  4. Mikusińskiego 21, 23
  5. Mikusińskiego 10a, 10b, 10c
  6. Mikusińskiego 20, 22, 24

 

3 stycznia 2018 r.                                                środa                godz. 15.30

  1. Ul. Mikusińskiego 12 – 12b
  2. Ul. Mikusińskiego 14 – 14b
  3. Ul. Mikusińskiego 16 – 16b
  4. Ul. Mikusińskiego 12c, 14c, 16c
  5. Ul. Mikusińskiego 26,28,30

 

4 stycznia 2018 r.                                                czwartek          godz. 15.30 

  1. Mikusińskiego 32, 34, 36
  2. Mikusińskiego 38, 40, 42
  3. Mikusińskiego 38a, 40a, 42a
  4. Nowowiejskiego 8 – 8b
  5. Nowowiejskiego 8c – 8e

 

5 stycznia 2018 r.                                                piątek               godz. 15.30

  1. Nowowiejskiego 6 – 6b
  2. Nowowiejskiego 6c – 6e
  3. Nowowiejskiego 6f – 6h

 

7 stycznia 2018 r.                                               niedziela            godz. 14.00

  1. Pietrusińskiego 1 – 17c
  2. Daszyńskiego 20 – 26, 28 – 36d, 33 – 47a
  3. Daszyńskiego 12 – 12f, 15, 17, 19, 21, 23
  4. Rożanowicza 1 – 9
  5. Rożanowicza 11 – 17, 21, 23, 25

 

8 stycznia 2018 r.                                               poniedziałek         godz. 15.30

  1. Promienna 2 – 36
  2. Patalonga 1 – 11c
  3. Nowowiejskiego 4 – 4b
  4. Nowowiejskiego 4c – 4e
  5. Nowowiejskiego 4f – 4h
  6. Nowowiejskiego 4i – 4j

 

9 stycznia 2018 r.                                               wtorek                   godz. 15.30

  1. Nowowiejskiego 12 – 12b
  2. Nowowiejskiego 12c – 12e
  3. Bytomska 1 – 31 (nieparzyste), Ul. Plater, Ul. Oświęcimska
  4. Bytomska 2 – 32 (parzyste) i Ul. Bytkowska 64
  5. Bytkowska 58, 68 – 68d
  6. Bytkowska 70 – 84 (parzyste)

 

10 stycznia 2018 r.                                              środa                     godz. 15.30

  1. Bytkowska 61 – 81 (nieparzyste)
  2. Jodłowa i Ul. Walecznych
  3. Szczecińska 8, 14, 14a, 20 – 20b
  4. Szczecińska 10 – 10a
  5. Szczecińska 10b – 10c

 

11 stycznia 2018 r.                                              czwartek               godz. 15.30

  1. Szczecińska 22 – 22b, 24 – 24b
  2. Szczecińska 12 – 12a
  3. Szczecińska 12b – 12c
  4. Szczecińska 16a – 16b
  5. Szczecińska 16c – 16d

 

12 stycznia 2018 r.                                               piątek                   godz. 15.30

  1. Szczecińska 26 – 26b, 28 – 28b
  2. Ściegiennego 51 – od dołu
  3. Ściegiennego 51a – od dołu
  4. Ściegiennego 51b – od dołu
  5. Ściegiennego 51c – od dołu
  6. Ściegiennego 51d – od dołu

 

 

13 stycznia 2018 r.                                               sobota                 godz. 14.00

  1. Szczecińska 18a – 18c
  2. Szczecińska 18d – 18e
  3. Szczecińska 35, 37, 39
  4. Szczecińska 41, 43, 45
  5. Szczecińska 37a, 47, 49, 51

 

14 stycznia 2018 r.                                               niedziela              godz. 14.00

  1. Szczecińska 30 – 30b, 32 – 32a
  2. Słoneczna 65 (mieszkania 1- 36)
  3. Słoneczna 65 (mieszkania 37 – 66)
  4. Słoneczna 67 (mieszkania 1 – 36)
  5. Słoneczna 67 (mieszkania 37 – 66)

 

15 stycznia 2018 r.                                                poniedziałek        godz. 15.30

  1. Ul. Ściegiennego 49b
  2. Ul. Ściegiennego 49d
  3. Ul. Słoneczna 69 (mieszkania 1 – 36)
  4. Ul. Słoneczna 69 (mieszkania 37 – 66)
  5. Ul. Słoneczna 71 (mieszkania 1 – 36)
  6. Ul. Słoneczna 71 (mieszkania 37 – 66)

 

16 stycznia 2018 r.                                                 wtorek                 godz. 15.30

  1. Ul. Słoneczna 73 (mieszkania 1 – 36)
  2. Ul. Słoneczna 73 (mieszkania 37 – 66)
  3. Ul. Słoneczna 75 (mieszkania 1 – 36)
  4. Ul. Słoneczna 75 (mieszkania 37 – 66)
  5. Ul. Słoneczna 77 (mieszkania 1 – 36)
  6. Ul. Słoneczna 77 (mieszkania 37 – 66)

 

17 stycznia 2018 r.                                                  środa                godz. 15.30

  1. Ul. Słoneczna 74 (mieszkania 1 – 36)
  2. Ul. Słoneczna 74 (mieszkania 37 – 66)
  3. Ul. Słoneczna 76 (mieszkania 1 – 36)
  4. Ul. Słoneczna 76 (mieszkania 37 – 66)
  5. Ul. Ściegiennego 53, 55, 90

 

18 stycznia 2018 r.                                                czwartek            godz. 15.30

  1. Ul. Słoneczna 78 (mieszkania 1 – 36)
  2. Ul. Słoneczna 78 (mieszkania 37 – 66)
  3. Ul. Słoneczna 81 – 81b
  4. Ul. Słoneczna 81c – 81e
  5. Ul. Słoneczna 81f – 81g

 

19 stycznia 2018 r.                                                 piątek                godz. 15.30

  1. Ul. Słoneczna 83 – 83b
  2. Ul. Słoneczna 83c – 83e
  3. Ul. Słoneczna 83f – 83g
  4. Ul. Ściegiennego 43 – 43b
  5. Ul. Ściegiennego 43c – 43e
  6. Ul. Ściegiennego 43f – 43g

 

Kolęda dodatkowa 20 stycznia 2018 r. w sobotę, od godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.